Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu oyunu kimin yazdığını biliyoruz, bu sinsi tuzağa düşmeyeceğiz

Toplanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Sözlerimin başında bugün aramıza katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini yürütecek Murat Kurum ile Sağlık Bakanlığı görevini yürütecek Kemal Memişoğlu’nu kutluyorum.”

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YANGINLARI KULLANDIĞINI BİLİYORUZ”

“Diyarbakır ve Mardin’de anız yangını nedeniyle çıkan yangınlarda vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bölücü terör örgütünün yangınları kullandığını geçmişteki tecrübelerimizden biliyoruz.”

“TARIM CİDDİ BİR İŞTİR”

“Seçim meydanlarında bedava traktör vadedip sonrasında biz onu dikkat çekmek için söyledik diyerek işi pişkinliğe vurdukları gibi yalan yanlış bilgilerle milletimizin zihnini bulandırmaya çalışıyorlar. Tarım ciddi bir iştir.”

SURİYE’DE İTİLAFA SİYASİ ÇÖZÜM BULMAK İÇİN ÇOK UĞRAŞTIK

“Komşumuz Suriye’de 13 yıldan fazla süredir devam eden ve 1 milyon insanın hayatına mal olan itilafa siyasi çözüm bulmak için çok uğraştık. Astana süreci ile rejim ve muhalefetin aynı süreçte buluşmasını sağladık. Bunun dışında farklı kanallarla daha fazla kan dökülmesinin önüne geçmeye çalıştık.”

GÜÇLÜ BİR SURİYE GÖRMEK İSTİYORUZ

“Bizim kimsenin toprağında ve egemenliğinde gözümüz yoktur. Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve milli birliğinin korunması Türkiye’nin de önceliğidir. Güçlü bir Suriye görmek istiyoruz. Bunun için kiminle görüşülmesi gerekiyorsa görüşmekten imtina etmeyiz.”

“SIĞINMACILAR KONUSUNU VİCDANİ BİR ÇERÇEVEDE ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

“Sığınmacılar konusunu ön yargılar, korkular temelinde değil ülkemizin, ekonomimizin gerçekleri temelinde akılcı, vicdani bir çerçevede çözüme kavuşturacağız”

“Suriye’nin kuzeyinde, bölücü terörden arındırdığımız yerleşim yerlerine 670 bin kişi geri döndü. Projeler tamamlandığında buna 1 milyon kişi daha eklenecek”

“NE MİLLETİMİZ NE DE SURİYELİ KARDEŞLERİMİZ BU SİNSİ TUZAĞA DÜŞMEYECEK”

“Bölücü terör örgütü artıklarıyla kotarılan oyunu kimin yazdığını iyi biliyoruz.Ne biz ne milletimiz ne de Suriyeli kardeşlerimiz bu sinsi tuzağa düşmeyecek”

“BU OYUNU KİMİN YAZDIĞINI BİLİYORUZ”

“Bize sığınan kimsenin mağdur olmasına izin vermeyiz. Biz sokaklar üzerinden yapılan kaos planlarına bağışıklık kazanmış bir ülkeyiz. Kayseri’de son derecede iğrenç, rezil bir taciz olayı üzerinden aynı kaos planı tasarlandı. İkinci perdesi de Suriye’de sahnelendi. Bu oyunu kimin yazdığını biliyoruz. Bu sinsi tuzağa düşmeyeceğiz. Nefret söylemine, ırkçılığa, vandallığa boyun eğmeyeceğiz.”

“BAYRAĞIMIZA UZANAN ELLERİ KIRDIĞIMIZ GİBİ ÜLKEMİZE SIĞINAN MAZLUMLARA UZANAN ELLERİ DE KIRMASINI BİLİRİZ”

“Kamu düzeni, devletimizin kırmızı çizgisidir. Hangi bahaneyle olursa olsun bu çizginin aşılmasına, çiğnenmesine eyvallah demeyeceğiz. Bayrağımıza uzanan mülevves elleri kırmasını bildiğimiz gibi, ülkemize sığınan mazlumlara uzanan elleri de kırmasını biliriz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir